Sākums
   
Katalogs
   
Pakalpojumi
   
Galerija
   
Uzņēmumi
   
Pasūtīt
   
Kontakti
 
84
 
Meklē augu grupas, augu veidus, augus, uzņēmumus, uzņēmumu darbības veidus!


 
Pasākumi
 

Pievieno savu pasākumu!
 
Raksti
 

Augļu koki
AUGĻU KOKU APGRIEŠANA...
 
Sīpolpuķes
Liliju stādīšana....
 
Rozes
Rožu mēslojums OSMOCOTE-kā tas darbojas?...
 
Telpu augi
LU Botaniskajā dāŗzā zied acālijas....
 
 
Iesakam
 
1
 Burkāni Lange Rote Stumpfe Oohne Herz 2.5g
2
 Lilija pildītā Polar Star
3
 Kokveida hortenzija "Invincibelle Spirit" 25 cm
4
 Mellenes Blue Gold
5
 Roze Krūmroze SOMME 2016
6
 Kapmirte mazā
7
 Tulpes Barbados 12/+(6gab)
8
 Roze Floribundroze FRANCIS BLAISE- franču
9
 Kadiķis parastais "Gold Cone"
10
 Hosta "Gypsy Rose"
 
Statistika
 

 Stādi: 5004
 Stādu veidi: 3709
 Stādu vienības: 331862
 Uzņēmumi: 24
 

     
 

Visi (112)  Augļu koki (5)  Augsnes uzlabošana (4)  Ciemos dārzā.... (1)  Dārza darbu kalendārs (3)  Dārzeņi (8)  Dažādi (16)  Lapu koki un krūmi (10)  Ogulāji (8)  Receptes (1)  Rozes (4)  Sēklas (1)  Sīpolpuķes (7)  Skuju koki (1)  Telpu augi (1)  Vīnogas (1)  Zāliens (1)  Ziedi (12)  Ziemcietes (16)  
 
Raksti > Raksta apraksts
Pievienoja: Agita (Admin) - 07.05.2014

Kā pasargāt dārzu no pavasara salnām


Kā pasargāt dārzu no pavasara salnām

 

Ziedēt sākušos dārzus un ogulājus ir iespējams pasargāt no salnas postījumiem. Viena no metodēm ir naktī pa vējam dedzināt ugunskurus, lai ziedu aizmetņi paliek dūmu aizsegā. Cita iespēja - augļu kokus var apmiglot ar ūdeni, bet šādā gadījumā ūdens ir jāņem no atklātām ūdenstilpnēm, kur tas ir siltāks nekā ūdens no pazemes resursiem. Ūdenim sasalstot, izdalās siltums un pie nelieliem mīnus grādiem uz auga virsmas veidojas plāns ledus kristālu slānis. Tas rodas no ūdens tvaika un var pasargāt augu no aukstuma iedarbības.

Salnas lielāku kaitējumu var nodarīt ilgstoša sausuma periodā, tādēļ iespēju robežās augus ieteicams nodrošināt ar ūdeni. Vēlama augsnes samitrināšana pirms prognozētās salnas, taču augiem pirms salnas jāpaspēj nožūt. Apsegšana uz nakti ar agro tīklu vai plēvēm var pasargāt jau sadīgušos jaunos dārzeņu dīgstus un zemenājus. Šāds segums augiem paaugstina temperatūru par pāris grādiem.

Katram saimniekam ir laikus jāizvērtē, kā pasargāt augus no pavasara salnām, kas Latvijas klimatiskajos apstākļos nav ārkārtas parādība.

Sals mazāk ietekmēs augļu kokus, kuriem nav izplaukuši ziedpumpuri. Daudzviet uzsnigušais sniegs, patiesībā, ir pat glābiņš augiem.

Lai pasargātu kultūraugus no aukstuma, neapkurināmās siltumnīcās vēlams nodrošināt papildus siltuma avotus, - lielākās siltumnīcās tam derēs melnie ūdens konteineri, kurus uzpilda ar maksimāli siltu ūdeni un ieved siltumnīcās.  Ja nav citu siltuma avotu, agrotīklu ieteicams segt dubulti un pat vairāk kārtās, bet, gaisa temperatūrai tuvojoties nullei, ar ūdeni apsmidzināt agrotīklu, lai tas sasalst. Šāds paņēmiens augus var pasargāt pat līdz -6 grādu lielā salā.

Nelielās siltumnīcās var ienest karsētus akmeņus, ja pieejami ugunsdrošie ķieģeļi. Tos var sakraut tā, lai veidojas pārsedze, zem kuras paliek sveci. Siltuma efekts būs daudz labāks, jo siltums akumulēsies un darbosies pat pēc sveces izdegšanas. Noteikti vajag izmantot ventilatorus, jo silto un auksto gaisa masu sajaukšanās neļauj temperatūrai noslīdēt zem nulles.

Savukārt uz lauka rupjo sēklu dārzeņu kultūrām var nedaudz uzraust augsni.Ar agrotīklu nosegtām kultūrām, gaisa temperatūrai noslīdot līdz +2 grādiem ar traktoru smidzinātājiem uz hektāru zemes jāizsmidzina 400 līdz 600 litrus ūdens. Līdzīgi jārīkojas augļudārzā, izmantojot ventilatora miglotāju.

Vērojot vēja virzienu, kas nodrošinātu dūmu kustību dārza virzienā, var sagatavot arī nelielus ugunskurus. Vairāk pasargātas šādos laika apstākļos būs arī kultūras, kuras uz ziemu tikušas mulčētas, jo mulča sadaloties izdala siltumu.

Materiāls apkopots no dažādiem avotiem.


 





 
Autorizācija
 

E-pasts:  
Parole:  
 

Reģistrēties
Aizmirsu paroli
 
 
Kalendārs
 
 
 Augu ziedēšanas kalendārs
 Augu ziedu un augļu tabula
 Augļu un ogu kalendārs
 
 
 
Informācija
 

Ērtākai stadisim.lv izmantošanai aicinām izmantot Firefox vai Google Chrome

 
Reklāma











 

  
Autortiesības: stadisim.lv 2010 - 2024.
0.126249 - 20214